marthel.pl / dystrybucja / o firmie nuvoton / produkty / specjalizowane systemy soc

Specjalizowane systemy SoC


Zestawienia produktów:

 - Układy wizyjne SoC z mikrokontrolerami ARM9
 - Układy audio SoC z mikrokontrolerami ARM Cortex-M


Układy typu SoC (System-on-a-Chip - system w pojedynczym układzie) z rdzeniami ARM, będące wydajnymi i tanimi jednoukładowymi rozwiązaniami przeznaczonymi do aplikacji wymagających funkcji audio / wideo. Są podzielone na dwie grupy:

Układy wizyjne SoC bazujące na rdzeniu ARM926EJ-S - mikroprocesory przeznaczone do platformy FlashLite, optymalizowane dla Adobe FL3.1 i FL4.0. Są wykorzystywane m.in. w pomocach dydaktycznych oraz w przemysłowych interfejsach użytkownika (panelach sterowniczych). Ładowanie i uruchamianie systemu (bootowanie) odbywa się z zewnętrznych nośników, takich jak karty SD, pamięci NAND Flash i SPI Flash lub urządzenia USB. Mogą pracować z częstotliwością zegara do 300 MHz i są wyposażone w pamięci I-cache i D-cache, do 32M x 16 bitów pamięci SDRAM (DDR lub DDR2) oraz w wiele peryferii i interfejsów, takich jak UART, SPI, I2C, I2S, USB 2.0 HS, JTAG, interfejsy do kart pamięci SD/SDIO/SDHC/MMC/MicroSD i do pamięci NAND Flash oraz interfejs do czujnika obrazowego CMOS. Ponadto posiadają kodek obrazowy JPEG oraz dekodery wideo: MJPEG lub wieloformatowy H.264 / MPEG-4 / H.263 / Sorenson Spark. Układy te są produkowane w formie pakietu wieloukładowego MCP (ang. multi-chip package) w standardowej obudowie LQFP, w której umieszczone są razem, w postaci stosu, mikroprocesor i pamięć SDRAM. Dzięki temu uzyskuje się wysoką wydajność, małe wymiary, niewielki pobór mocy, niski poziom zakłóceń elektromagnetycznych (EMI) oraz niski koszt elementów projektowanych aplikacji.

Układy audio SoC bazujące na rdzeniu Cortex-M0 - mikroprocesory przeznaczone do aplikacji wykorzystujących nagrywanie i odtwarzanie dźwięku. Ta grupa zawiera dwie serie układów:

  • Układy dźwiękowe z interfejsem AUI - układy do zapisu / odtwarzania sygnałów dźwiękowych do/z wewnętrznej pamięci Flash lub zewnętrznej pamięci SPI Flash. Mogą pracować z częstotliwością zegara do 50 MHz i są wyposażone w 145 kB pamięci Flash, przedwzmacniacz mikrofonowy, 16-bitowy przetwornik A/C oraz w wiele interfejsów, takich jak UART, SPI, I2C i I2S. Posiadają zaimplementowane typowe algorytmy kompresji: 2/3/4/5-bitowy ADPCM i 8/16-bit PCM i pozwalają na łatwą realizację skomplikowanych algorytmów obróbki dźwięku, takich jak rozpoznawanie głosu czy konwersja tekstu na mowę (synteza głosu).
  • Układy dźwiękowe NuVoice - procesory do przetwarzania głosu, wyposażone w wysoce zintegrowane analogowe i cyfrowe układy peryferyjne oraz wydajne algorytmy przetwarzania. Są przeznaczone do różnorakich aplikacji głosowych. Mogą pracować z częstotliwością zegara do 48 MHz i są wyposażone w maks. 72 kB pamięci Flash, 12-bitowy przetwornik A/C i wiele peryferii analogowych, takich jak: 13-bitowy przetwornik C/A, sprzętowy mikser z wejściem PCM, wzmacniacz głośnikowy o mocy do 550 mW czy regulacja głośności. Mogą być stosowane w niskokosztowych aplikacjach typu: przenośne urządzenia medyczne, sterowanie głosem / rozpoznawanie głosu z użyciem prostych poleceń, wysokiej jakości rejestratory dźwięku, urządzenia zdalnego sterowania, systemy zapowiedzi słownych, dźwiękowe ramki fotograficzne badź albumy i wiele innych.